TROBOJNI GONIČ

Matična zemlja: Bosna & Hercegovina

Podrijetlo: Isto kao i kod balkanskog goniča, a uzgajan je u svim planinskim dijelovima (na balkanu) najviše Bosne.

Opis: Srednjeg uzrasta (visina 45 do 55 cm), čvrste građe, harmoničnog tijela. Glava je dosta dugačka; njuška crna, dobre širine, nosni hrbat jasno ocrtan; oči smeđe ili crne, blagog izraza; uši priljubljene uz obraze; rep ravan i lagano svinut; bedra mišićava, mekuši čvrsti; dlaka kratka, gusta i sjajna. Uvijek je trobojan: crna (dominantna), crvena ili crvenkasto-žuta, te obavezne bjeline (glava, vrat, grudi, noge)

Narav: Hrabar, miran, dobar i privržen.

Korištenje: Njegov odličan njuh i poslovična otpornost učinili su ga odličnim goničem po najtežim terenima i u oštroj klimi.

12 komentara

  1. niti jedan pas nije sasvim ružan jer svaki je ljep na svoj način!!!
    nemogu svi biti preljepi jer ima naj ljepših i malo manje ljepših pasa zavisi kakvi psi se tebi sviđaju ali niti jedan pas nije ružan!!! meni je ovaj pas smješan

  2. Jugoslavenski trobojni gonič je nekada bio dobar pas. Danas takvih više nema. Ako ima, to su pretežito psi svinjari, a pas svinjar može biti svaki malo agresivniji pas. A što se tiče ljepote… Pogledajte malo druge trobojne pasmine pa ćete se zapitati može li se to nazvati njepotom. Ja uzgajam finske trobojne goniče, a uzgajao sam i njemačke trobojne goniče. Naši se trobojci ni u čemu ne mogu uspoređivati sa drugim trobojnim goničima. Izgubile su se radne linije

  3. Svako ima svoje misljenje, ali ja ipak mislim da su nastali u Bosni i Hercegovini i ako neki ljudi misle da nisu. Jako je lijepa rasa i paetna tako da za nase krajeve je vrhunski pas, naravno sveko voli razlicite vrste kao npr ja volim vise cc, bordosku dogu itd ali morate shvatiti da je i on jedna dobra rasa.

Komentariši