[URL=http://img72.imageshack.us/my.php?image=karinarhythmoffirehighr.jpg][IMG]http://img72.imageshack.us/img72/509/karinarhythmoffirehighr.jpg[/IMG][/URL]
Matična zemlja: Nizozemska
Podrijetlo: Potječe iz sjevernih krajeva, a njegovim žilama teče krv samojeda, čau-čaua, goniča losova (elkhounda) i njemačkog vučjeg špica. U počecima francuske revolucije postao je simbolom nizozemskih seljaka i građana, koje je predvodio Kees de Gyselaer, po kojem je pasmina dobila ime. Ta je pasmina zatim dugo vremena zapuštena, a popularnost je ponovno stekla 1920. godine.
Opis: Pas srednje veličine. Mužjaci su visoki od 44 do 48 cm, ženke 10 % niže, a srednja težina iznosi od 25 do 30 kg. Izgledom podsjeća na samojeda i na velikog njemačkog špica, svoje pretke, i to kosim očima. Trougle uši su uspravne; kraći rep je smotan na leđima. Dlaka mu he izuzetno lijepa, gusta i tvrda s mnogo donje dlake, te uvijek djeluje kao upravo okupan i počešljan. Boja je siva, protkana crnim.
Narav: Živahan, veseo, inteligentan, simpatičan, nestašan, i uvijek na oprezu.
Korištenje: Kao dobar plivač bio je dugo vremena pas nizozemskih brodara. Danas je većinom kućni pas i dobar čuvar.
niko nije ostavio komentar pa ću ja super ti je blog ja jako volim pse
joj kako je slaaaadak,P.S super ti je blog samo nastavi tako
ovo je stene, pretpostavljam? med je!
cwadak je 😉 hhehehe… nice blog 🙂
najljepseg psa na svijetu mozete vidjeti na mom bogu
dovoljno je da kliknete na moj nick
Xello dobar blog.. 🙂
Svrati do mene..:D
Pozz :*
selam alejkum,bajram serif mubarek olsun,cestitam vam ranije,jer za bajram necu biti online
Lijep blog, šteta što se slabije aktualizira. Usput možete posjetiti i moju stranicu http://www.terijeri.net. Tamo imate sve o psima , forum, izložbe, komentare, oglase, ankete…
fora ti je blog. svrati na moj.
selam,samo da se poselamim
hvala na opsirnim informacijama o psima.
ciao!
[ http://www.high-mountain.tk ]
zakon, i psi su najbolji prijatelji, nekad bolji od ljudi, ne mogu te povrijediti, nastavi tako…i svrati na moj malo, pozzdrav.
http://2ludnica.blogger.ba
super blog!
a psi su chudo:)
posjetite http://undergr0und.blogger.ba
ove slike su daleko bolje
http://s1.bitefight.ba/c.php?uid=18687
dobar blog posjeti moj
posjetite
http://s1.bitefight.ba/c.php?uid=18687
daleko vise informacija o svim psima
Ja imam kući jednog vuka;)
Psi su zakon…..
Otvorio sam novi blog, gamerski pa svi koji su zainteresovani neka dodzu na http://gamezone.blogger.ba. Ja sam moderator. Nadam se da cete naci sto vas zanjima.
Dobro jutro, svaka cast na ovako lijepom blogu, jutros ga prvi put vidjeh i mogu ti reci da cu od sad malo cesce svracati…. Veliki sam ljubitelj ovih cetveronoznih stvorenja a nazalost jos uvijek ga ne mogu imati…. samo tako nastavi… pozz
odlican blog posjetite moj web http://s1.bitefight.ba/c.php?uid=23280
Interesantan blog, posjeti i ti mene eny5.blogger.ba! Kako ti volis pse, ja volim muziku…….
ej moj brat trenira pse uzgaja valjda se tako kaze mislim obozava ih,gdje god se okrenem samo su novine o psima hahaah,ima dosta prijatelja iz inostranstva pa se cesto sastaju sa takvim slicnim interesima.anyway posjeduje 4 pit bulla.moracu mu preporuciti ovaj blog da posjeti.u svakom slucaju posto sam i ja obozavatelj zivotinja moram reci da ti je blog dobar!
Postovanje,
Ja imam jednog malog Cavalier King Charles Spaniela. Predivna pasmina. Vidim da nemate nista o ovoj vrsti. S obzirom na vrsne karakteristike ove pasmine mozda bi bilo zanimljivo da napisete nesto i o ovom psu.
Amela
je li ovo onaj blog, sto je vec postojao, pa je nestao, te je neko prokomentirao kako je copy/paste sa drugog bloga?
Super ti je blog;;;;;;;;
Nema sta;;;;;;
I ja prafooo volim pse;;;;;;;;;
A najsladi mi je tkz. samojed;;;;;;;;;;
PuuuusssSSsaaaa
P.S. Posjeti i ti moj blog
SLADAK JE MENI SU NAJSLAĐI HUSKI ,A BILI MOGLA OBJAVITI NESTO O PIT BULU TERIJERU?
Let's change the world together…
Jao,sto je slatko kucence! 🙂
dobri su ti ovi psi ja imam mješanera rotfailer-pit bull=prava zvijer
skroz super blog, posjeti me http://www.smesnestrane.blogger.ba. alergican sam na psecu dlaku, ali ipak ih volim…
dobar blog,la imam jednog maltezera,i još pol mojeg razreda,kumovi i ostali prijatelji.zašto nebi napiso/la nešto o njima?
http://www.alkaos.com
Gledajte najpoznatije crtiće (sa youtube-a,google video…)South park,futurama,Beavis and butthead,2 stupid dogs…i ostali
Tv serije emisije:CSI,Oz,Jackass,Pimp my ride…
Smješne video isječke
linkovi na najbolje i besplatne streaming Tv kanale.
Igrajte besplatne arkadne igre
I još puno toga…
http://www.alkaos.com
>> >>>Pročitaj sam
>> >>>
>> >>>
>> >>> Pogotovo pjesmu
>> >>>
>> >>>
>> >>> Vjerujem da šta god da je namijenjeno nama, bit će za nas.
>> >>> Pjesma je veoma istinita, nažalost.
>> >>>
>> >>>
>> >>> Obavezno pročitaj pjesmu!
>> >>>
>> >>>
>> >>> SLUČAJ 1: Kelly Sedey je imala jednu želju,
>> >>> u vezi sa svojim momkom s kojim je bila tri godine,
>> >>> Davidom Marsdenom, da je zaprosi.
>> >>> Onda ju je jednog dana kada su bili vani na ručku,
>> >>>
>> >>>
>> >>> David zaprosio!
>> >>>
>> >>>
>> >>> Prihvatila je, ali je onda morala otići,
>> >>>
>> >>>
>> >>> Jer je imala sastanak za 20 minuta.
>> >>> Kada je došla u kancelariju,
>> >>>
>> >>>
>> >>> Primjetila je na svom kompjuteru nekoliko mailova.
>> >>> Provjerila ih je, uobičajene stvari
>> >>> od njenih prijatelja, ali je onda vidjela jedan
>> >>> koji nikada prije nije dobila.
>> >>> To je bila ova pjesma. Jednostavno ju je izbrisala
>> >>> a da je čak nije ni pročitala.
>> >>> VELIKA GREŠKA! Kasnije te večeri,
>> >>> primila je telefonski poziv od policije.
>> >>> Bio je o Davidu. Imao je saobraćajnu nesreću.
>> >>>
>> >>>
>> >>>
>> >>> Nije preživio!
>> >>>
>> >>>
>> >>> Slučaj 2: Uzmimo naprimjer Katie Robinson. Dobila je ovu
>>pjesmu i
>> >>>
>> >>>
>> >>> Pošto je bila vjernik poslala ju je nekolicini svojih
>>prijatelja,
>> >>>
>> >>>
>> >>> ali nije imala dovoljno email adresa da je pošalje na pet
>>osoba
>> >>>
>> >>>
>> >>> što je morala uraditi.
>> >>>
>> >>>
>> >>> Tri dana kasnije Kate je otišla na maskenbal.
>> >>> Kasnije, te večeri kada je otiąla do svog auta,
>> >>>
>> >>>
>> >>> usmrtio ju je pijani vozač koji je pobjegao.
>> >>>
>> >>>
>> >>> Slučaj 3: Richard S. Willis je poslao ovu poruku 45 minuta
>>nakon što
>> >>> ju je primio.
>> >>> Ni četiri sata kasnije dok je sam šetao ulicom i išao na
>>intervju za
>> >>> posao
>> >>>
>> >>>
>> >>> u velikoj firmi, naišao je Cynthiu Bell, koja je bila njegova
>>tajna
>> >>> ljubav 5 godina.
>> >>> Cyntia mu je prišla i rekla mu kako je strastveno zaljubljena
>>u njega
>> >>> dvije godine.
>> >>> Tri dana kasnije ju je zaprosio i vjenčali su
>> >>> se.
>> >>>
>> >>>
>> >>> Cynthia i Richard su još u braku i imaju troje djece.
>>Sretniji su nego
>> >>> ikada!
>> >>>
>> >>>
>> >>>
>> >>> Ovo je pjesma:
>> >>> > Tu blizu sam imao prijatelja,
>> >>>
>> >>> > U ovom gradu koji nema kraja,
>> >>> > Ipak dani idu i sedmice lete,
>> >>> > I prije nego se okreneš, godina je
>>prošla.
>> >>> > I nikada se ne viđamo sa starim
>> >>> prijateljma,
>> >>> > Jer je život brza i strašna trka,
>> >>> >
>> >>> > On zna jako dobro da ga volim,
>> >>> >
>> >>> > Kao i u danima kad sam dolazio kod
>>njega.
>> >>> > I on je dolazio kod mene, ali smo
>>tada bili
>> >>> mladi,
>> >>> > A sada smo zauzeti, umorni ljudi.
>> >>> > Umorni od igranja ove glupe igre,
>> >>>
>> >>> > Umorni od pokušaja da se probijemo.
>> >>> > “Sutra ću kažem! “nazvati Jima
>> >>> > I pokazat ću mu da mislim na
>>njega.”
>> >>> >
>> >>> > Ali sutra dođe i ode,
>> >>> >
>> >>> > a udaljenost između nas raste i
>>raste.
>> >>> >
>> >>> > Tu blizu, ipak miljama daleko,
>> >>> > “Evo vam telegram gospodine,” “Jim
>>je danas
>> >>> umro.”
>> >>> >
>> >>> > I to je ono što dobijemo i
>>zaslužimo na
>> >>> kraju.
>> >>>
>> >>> > Tu blizu, nestao je prijatelj.
>> >>> > Ne zaboravi da uvijek kažeš ono što
>>misliš.
>> >>>
>> >>> > Ako nekoga voliš, reci mu.
>> >>> > Nemoj se bojati da kažeš ono što
>>osjećaš.
>> >>> > Posegni i reci nekome šta ti znači.
>> >>>
>> >>> > Jer kada odlučią da je pravo
>>vrijeme,
>> >>>
>> >>>
>> >>> Moľda će biti suviše kasno.
>> >>> > Iskoristi dan. Ne žali ni za čim.
>> >>> > I što je najvažnije, ostani uz svoje
>>prijatelje
>> >>> > I porodicu, jer su ti oni pomogli
>> >>>
>> >>>
>> >>> Da postaneš ona osoba koja si danas.
>> >>> >
>> >>> Ovo moraš poslati u roku od tri sata nakon čitanja na 10
>>adresa.
>> >>>
>> >>> Ako to uradiš bit ćeš nevjerovatno sretan. Napomena, što
>>više
>> >>> ljudi
>> >>>
>> >>>
>> >>> Pošalješ, imat ćeš više sreće. SMIJ SE, čak i kroz suze!!!!!
EKSTAZA!!!!!!!!!!!!
POSJETITE BLOGOVE :
http://WWW.YUTOPIJA.BLOGSPOT.COM
http://WWW.KARAKTERI.BLOGSPOT.COM
EKSTAZZZZZAAA!!!!EKSTAZA!!!!!!!!!!!!
POSJETITE BLOGOVE :
http://WWW.YUTOPIJA.BLOGSPOT.COM
http://WWW.KARAKTERI.BLOGSPOT.COM
EKSTAZZZZZAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!EKSTAZA!!!!!!!!!!!!
POSJETITE BLOGOVE :
http://WWW.YUTOPIJA.BLOGSPOT.COM
http://WWW.KARAKTERI.BLOGSPOT.COM
EKSTAZZZZZAAA!!!!!!!!!!!!!
jes sladak isti moj Stojan
SVAKA CAST…Vec te obozavam…Volim ljude koji voli zivotinje! Sve pohvale za ovaj blog,i stavicu te na listu svojih prijatelja! Pozdrav
ovog ja imam….;)
blog ti je super…ja obožavam pse a osobito mopsiće…uskoro ću a dobit!!!
p o z d r a v!!!pozzz
Blog je super,ali mala opaska,naime,pored svih divnih rasa izostavljene su dvije koje su po meni najbolje,a to su CANE CORSO i DOGO ARGENTINO
Ciganska posla
Hani je cigan
volim pse naj draži su mi